Fiyatı:33 TL
ISBN:978-605-2317-02-7
Kocaeli Dayanışma Akademisinin İlk Uzun Yılı

Bu çalısma, Kocaeli Dayanısma Akademisi’nin (KODA) ilk uzun yılının hikâyesi ve baslıca ortak ürünüdür. KODA’nın hikâyesini anlatan “KODA’nın Ilk Uzun Yılı” baslıklı bir öz-tarih denemesi ile KODA üyelerinin 2016-2017 dönemi Seminer Programı kapsamında sundugu seminerlerden türetilmis bilimsel,  deneysel ve kisisel yazıların bir derlemesidir.

Kocaeli Dayanısma Akademisi, “Bu Suça Ortak Olmayacagız”  baslıklı barıs bildirisine imza atmak gerekçesiyle 1 Eylül 2016’da yayınlanan 672 Sayılı KHK ile Kocaeli Üniversitesi’nden topluca ihraç edilmis akademisyenlerin, davalarını paylasan görevdeki akademisyenler ile birlikte kurdugu, hem üyeleri arasında hem de çevresiyle dayanısma amacı güden, Kocaeli merkezli faaliyet gösteren, akademik iddia tasıyan, barıs ve demokrasi için çaba gösteren bir inisiyatiftir. Sorumlu entelektüellik ve bilim insanlıgı mücadelesi vermektedir.

KODA üyelerinin aklına, attıkları imzadan pismanlık duygusu hiç ugramadı. Dün oldugu gibi bugün de barıs ve demokrasiyi savunuyorlar, yarın da savunacaklar. Akademisyenler olarak baslıca etkinlikleri anlamak, ama inanıyorlar ki, anlamak için degistirmek gerekir. Akademiyi de toplumu da…

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın

Kolektif

Kolektif

daha fazla bilgi

Orijinal Adı: Kocaeli Dayanışma Akademisinin İlk Uzun Yılı  
Yayın No: 272  
Sayfa Sayısı: 432  
En: 15  
Boy: 21  
Baskı: 2017  
Derleyen: Kolektif  
Kapak: Duysal Tuncer  
Düzelti: Güven Bakırezer  
Baskı ve cilt: Sözkesen Matbaacılık  


Etiketler: # ,
Araştırma İnceleme Tümü
Ailenin Serencamı
İsyandan İnşaya
İttihat Terakki ve Kürtler
Medyatikleşen Kültürler
Türkiye'nin 68'i
Feminist Güzergah