Çeviri: Devrim Evci
Fiyatı:23 TL
ISBN:978-605-4412-38-9
Asi Çocuklara Öyküler
Radikal Çocuk Edebiyatından Seçme Parçalar

1912’de, devrimci bir civciv “Yıkılsın Duvarlar!” diye haykırıp “yumurta olmaktan” kurtulur ve özgürleşir. 1940’da, devekuşları kafalarını kumdan çıkarır, faşizme karşı mücadele için birleşirler. 1972’de, Bebek X, bir cinsiyeti olmaksızın büyür ve bundan herhangi bir rahatsızlık duymaz.

Çocuklara varolan otoriteye itaat etmeye, ona uyum sağlamaya ya da kurtuluşu metafizik yönelişlerde aramaya değil, iktidarı ellerinde tutanların kurduğu düzeni sorgulamaya teşvik eden Asi Çocuklara Öyküler, radikal çocuk edebiyatı kapsamında yer alan on sekiz öyküyü bir araya getiriyor. Barış, sivil haklar, cinsel eşitlik, çevre sorunlarına duyarlılık ve emeğin yüceliği gibi konuları ele alıp işleyen bu öyküler, anılan ideallere ulaşmak için kolektif eylemin, eleştirel düşünmenin ve hayal gücünü özgürce çalıştırmanın önemini vurguluyor.

Büyük küçük her yaştan çocuğun beğenerek okuyacağını düşündüğümüz bu seçki, dünyanın daha yaşanılır bir yer olması için her şeyden önce “asi çocuklara” ihtiyaç duyduğu gerçeğinden yola çıkılarak oluşturulmuştur bir eser…

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın

Devrim Evci

Devrim Evci

daha fazla bilgi

Philip Nel

Philip Nel

daha fazla bilgi

Julia L. Mickenberg

Julia L. Mickenberg

daha fazla bilgi

Orijinal Adı: Tales For Little Rebels  
Yayın No: 128  
Sayfa Sayısı: 240  
En: 15  
Boy: 21  
Baskı: 2012  
Editör: Emir Ali Türkmen  
Kapak: Sinan Demirkaya  
Düzelti: İbrahim Yıldız  
Baskı ve cilt: Mattek Matbaacılık  


Etiketler: # çocuk,
Çocuk Tümü
Hint Masalları
Gökkuşağı Masalları
Noel Ağacı
Avrupa Masalları
Asya Masalları
Kuzey ve Güney Amerika Masalları