Fiyatı:10 TL
ISBN:978-605‐4878‐42-0
Medyatikleşen Kültürler

Cep telefonlarımız sayesinde her zaman ve her yerde ulaşılabiliyor olmamız ne anlama geliyor? Önemli olayları televizyon ya da internetten öğreniyor olmamızın kültürel sonuçları nelerdir?

Siyasi, dini ve etnik aidiyetlerimiz, dijital medyaya giderek daha fazla bağımlı hale gelmemizden nasıl etkilenmektedir? Bütün bunların gündelik hayatlarımız açısından içerimleri nelerdir?

Andreas Hepp'in medyanın dönüşümü ve bu dönüşümün insanlığın yaşamında yarattığı etkiler üzerine gerçekleştirdiği on beş yıllık kapsamlı çalışmanın bir ürünü olan Medyatikleşen Kültürler, bu ve bunun gibi sorular ekseninde kolay anlaşılır bir muhasebeye girişiyor. Hepp'in eseri, gündelik hayatımızın hemen her alanında ilişki halinde olduğumuz medya teknolojilerinin nasıl bir kültürel dönüşüme yol açtığına ilişkin yaratıcı ve kışkırtıcı bir tartışma sunuyor.

"Andreas Hepp, medyatikleşme kavramına aşina olmayanlara medya çalışmaları bağlamında ufuk açıcı yeni tartışmalar sunuyor. Halihazırda bu kavramlarla meşgul olanlar açısından ise, Hepp'in bütünleştirici kuramsal analizi ve yenilikçi yaklaşımı alanı ilginç ve canlı kılmayı başarıyor." -Sonia Livingstone, Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu

"Bu kitap, medyatikleşme kültürleri olarak medya kültürleri üzerine özgün bir bakış açısı ortaya koyuyor. Fazlasıyla açık ve okur dostu olan bu metin, medyatikleşme gibi karmaşık bir konu hakkında iyi bir genel bakış ve giriş sağlıyor. Öğrenciler, araştırmacılar, medya ile toplumsal değişime dönük genel akademik çalışmalar açısından temel bir eser." -Knut Lundby, Oslo Üniversitesi

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın

Andreas Hepp

Andreas Hepp

daha fazla bilgi

Çiğdem Bozdağ

Çiğdem Bozdağ

daha fazla bilgi

Elif Posos-Devrani

Elif Posos-Devrani

daha fazla bilgi

Orijinal Adı: Cultures of Mediatization  
Yayın No: 221  
Sayfa Sayısı: 236  
En: 13  
Boy: 19,5  
Baskı: 1. Baskı/2015  
Çeviren: Çiğdem Bozdağ, Elif Posos-Devrani  
Kapak: Duysal Tuncer  
Düzelti: Soner Torlak  
Baskı ve cilt: Sözkesen Matbaacılık  


Araştırma İnceleme Tümü
Ailenin Serencamı
İsyandan İnşaya
İttihat Terakki ve Kürtler
Türkiye'nin 68'i
Feminist Güzergah